Pompy ciepła

Ekologia idzie w parze z ekonomią. Okazuje się, że rozwiązania przyjazne środowisku mogą jednocześnie przynieść realne korzyści finansowe. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tej tezy są pompy ciepła, którymi w sposób ekonomiczny można zastąpić tradycyjne formy ogrzewania domu i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

RM Tech posiada w swojej ofercie pompy ciepła powietrze woda firmy Daikin, Sinclair, Panasonic oraz Saunier Duval. Energia uzyskiwana z powietrza jest oddawana poprzez wymiennik ciepła do instalacji CO/CWU. Pompy te charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem SCOP. Oznacza to że z jednego kW prądu można uzyskać czterokrotnie więcej energii cieplnej. Pompy, które posiadamy w ofercie cechują się również cichą pracą oraz estetycznym wyglądem.

Oferujemy:
  • doradztwo, pomoc w doborze pompy ciepła
  • adaptację instalacji hydraulicznej i w razie potrzeby elektrycznej
  • montaż pompy ciepła
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
Koszty ogrzewania dobrze izolowanego budynku w 100% za pomocą pompy ciepła powietrze woda - czyli de facto energii elektrycznej - mogą być nawet niższe od kosztów ogrzewania gazem ziemnym.

Instalacje ogrzewania za pomocą pompy ciepła posiadają cechę, której nie posiadają instalacje oparte na gazie. W przypadku pomp ciepła bowiem, w połączeniu z fotowoltaiką można ogrzać budynek zupełnie za darmo. Perspektywa zwrotu początkowej inwestycji zależy od wielu czynników, ale wynosi ona zazwyczaj około 5-7 lat. Po tym okresie zaczynamy ogrzewać budynek praktycznie za darmo.
Mity dotyczące pomp ciepła

Często pojawiają się wątpliwości czy pompy ciepła są odpowiednie w naszym klimacie. Najlepszą odpowiedzią niech będzie fakt, że pompy ciepła są bardzo popularne w krajach skandynawskich, gdzie jak wiadomo zdarzają się zimy znacznie surowsze niż w Polsce. Z technicznego punktu widzenia, w przypadku pomp powietrze - woda, problem spadku skuteczności odzysku energii z powietrza gdy temperatury spadają poniżej -10, -15 stopni, rozwiązuje dodatkowa grzałka. Ma to miejsce zazwyczaj kilka, kilkanaście razy w ciągu sezonu grzewczego i w ujęciu rocznym nie ma to znaczącego wpływu na ekonomikę pracy pompy.

Raty i leasing

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, chcąc jednocześnie zapewnić w pełni kompleksową obsługę wprowadziliśmy do oferty usługi finansowe, pozwalające w pełni sfinansować koszt montażu pomp ciepła. Proponujemy dwa rodzaje finansowania:

  • Kredyt na pompę ciepła - oprocentowanie 5,99, brak prowizji i dodatkowych opłat (INBANK)
  • Leasing na pompę ciepła - produkt skierowany do firm i instytucji (GRENKE LEASING)
Pompa ciepła STHERM z marki Sinclair