Fotowoltaika

Darmowa energia ze słońca dla domu i firmy

Oszczędności na rachunkach za energię elektryczną lub wręcz darmowy prąd, dbałość o środowisko to największe zalety wynikające z posiadania własnej “elektrowni” słonecznej.

Dzięki fotowoltaice możesz nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za prąd. W przypadku wystarczająco dużych instalacji nadwyżkę wyprodukowanej energii możesz sprzedać wprowadzając ją do sieci energetycznej.

RM Tech zajmuje się doborem, projektowaniem oraz montażem instalacji fotowoltaicznych od A do Z. Klienta ostatecznie interesują tylko niższe rachunki za prąd.
Jeszcze przed rozpoczęciem formalnej współpracy:
 • wykonujemy wywiad w miejscu montażu oraz ocenę możliwości technicznych wykonania instalacji
 • przygotowujemy wycenę obejmującą zarówno samą usługę jak i niezbędny sprzęt, materiały - w tym panele fotowoltaiczne, falownik, dobór optymalnego sposobu montażu

Prace wchodzące w zakres usługi:

 • Przygotowanie niezbędnej dokumentacji w tym projektu budowlanego, jeśli jest wymagany, oraz wniosku do operatora systemu przesyłowego
 • Instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu lub na ziemi na specjalnie przeznaczonych do tego celu uchwytach montażowych. W pracach dachowych uczestniczy profesjonalny dekarz co jest gwarancją bezpiecznego i trwałego montażu.
 • Instalacja i podłączenie falownika z panelami, prace elektryczne związane z adaptacją rozdzielni
 • Instalacja oprogramowania do monitorowania instalacji na smartfonie klienta
 • Pomoc w odbiorze instalacji przez zakład energetyczny
 • Serwis
Darmowe ogrzewanie domu

Panele fotowoltaiczne w połączeniu z zasilanymi prądem pompami ciepła lub klimatyzatorami pozwalają w praktycznie darmowy sposób ogrzewać budynek mieszkalny.

Inwestycja w fotowoltaikę, dla przykładowego, nowo wybudowanego domu o powierzchni 150 m2, ogrzewanego pompą ciepła lub klimatyzatorami zwraca się już w czasie około 4-6 lat. Po tym czasie instalacja generuje już tylko oszczędności. W okresie kolejnych 20 lat można zaoszczędzić dla w/w domu nawet około 150 tys zł.

Raty i leasing

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, chcąc jednocześnie zapewnić w pełni kompleksową obsługę wprowadziliśmy do oferty usługi finansowe, pozwalające w pełni sfinansować koszt instalacji fotowoltaicznej. Proponujemy dwa rodzaje finansowania:

 • Kredyt na fotowoltaikę - oprocentowanie 5,99, brak prowizji i dodatkowych opłat (INBANK)
 • Leasing na fotowoltaikę - produkt skierowany do firm i instytucji (GRENKE LEASING)
 • Dotację do 5 tyś zł z programu "Mój prąd"

Już bezpośrednio po uruchomieniu instalacji, produkujesz prąd i praktycznie przestajesz płacić rachunki (zakład energetyczny rozlicza się z Tobą, co roku). Zamiast płacić comiesięczne rachunki za energię zaczynamy spłacać raty kredytu co w skali roku mniej więcej zbilansuje się do zera.

Przykładowa instalacja fotowoltaiczna na domu prywatnym