Klimatyzacja

Ostatnie lata przynoszą nam coraz więcej gorących dni. Fale upałów zdarzają się coraz częściej i są coraz dłuższe. Utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz budynku gdy na zewnątrz termometry wskazują ponad 30 stopni Celsjusza zazwyczaj nie jest możliwe bez zastosowania odpowiednio dobranego systemu klimatyzacji.

Oferujemy klimatyzatory firm:
Daikin, Mitsubishi Electric, Rotenso, Sinclar i Midea
RM tech wykonuje usługi związane z montażem klimatyzacji:
  • wykonujemy wywiad w miejscu montażu oraz ocenę możliwości technicznych wykonania instalacji
  • przygotowujemy wycenę obejmującą zarówno samą usługę jak i niezbędny sprzęt, materiały - w tym panele fotowoltaiczne, falownik, dobór optymalnego sposobu montażu

Prace wchodzące w zakres usługi:

  • Wykonujemy instalacje jednostki zewnętrznej i wewnętrznej
  • Wykonujemy przewierty, przez ściany, stropy
  • Doprowadzamy instalację elektryczną do jednostki zewnętrznej i jednostek wewnętrznych
  • Instalujemy na smartfonie klienta aplikację dzięki której można kontrolować pracę klimatyzatora (dotyczy wybranych modeli)
  • Zajmujemy się serwisem, w tym niezbędnym, sezonowym odgrzybianiem klimatyzatorów, przy użyciu specjalistycznych środków
Klimatyzator jest napełniony gazem fluorowym i zgodnie z obowiązującymi przepisami montaż i serwis tego typu urządzeń może wykonywać jedynie firma, której personel został odpowiednio przeszkolony i posiada odpowiedni certyfikat.
Pracownicy RM Tech posiadają zarówno wiedzę, doświadczenia jak i wymagany prawem certyfikat F-gazowy, dzięki czemu wykonywane przez nas instalacje są w pełni bezpieczne dla użytkowników i środowiska naturalnego.
Rodzaje klimatyzatorów

Posiadamy w ofercie trzy rodzaje klimatyzatorów:

Klimatyzatory split - do jednej jednostki zewnętrznej dołączony jest jedna jednostka zewnętrzna.
Klimatyzatory multi split - do jednej jednostki zewnętrznej podłączone jest wiele jednostek wewnętrznych. Pozwala to ograniczyć ingerencję w elewację (montujemy tylko jeden agregat) i nie pogarszać estetyki budynku.
klimatyzatory kanałowe - powietrze rozprowadzane jest do poszczególnych pomieszczeń kanałami ukrytymi w suficie podwieszanym, stropie itd.

Klimatyzacja poddasza

Poddasza to często przestrzenie nie do końca zagospodarowane, traktowane jako “gorsze”, z uwagi na utrudnione utrzymanie odpowiedniej temperatury. Zimą poddasza szybko wychładzają się podczas gdy latem, w upalne dni, ze względu na nagrzewające się pokrycie dachu, panująca na poddaszu temperatura może przekroczyć tą panującą na zewnątrz. Od osób które miały okazję mieszkać na poddaszu można usłyszeć że latem jest tam nie do wytrzymania

Dzięki zastosowaniu klimatyzacji można przywrócić komfort termiczny. Możliwe jest np.: zastosowanie klimatyzatora multi split dzięki któremu będzie kontrolowanie temperatury osobno w sypialniach, salonie czy innych pomieszczeniach.

Klimatyzacja sprawdza się również w okresach zimnych - w szczególności na poddaszach, które wychładzają się szybciej niż pozostałe części budynku. Gdy jeszcze nie zostało włączone centralne ogrzewanie lub gdy w silne mrozy konieczne jest dogrzewanie klimatyzator może stanowić dodatkowe źródło ciepła.

Przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji klimatyzator może stanowić jedyne źródło ogrzewania budynku. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną koszty ogrzewania klimatyzatorem mogą stać się zdecydowanie niższe od kosztów ogrzewania gazem ziemnym czy innymi paliwami, których nie jesteśmy w stanie sami wyprodukować.
Koszty eksploatacji

Klimatyzatory które posiadamy w ofercie cechują się bardzo dobrym współczynnikiem SCOP Dzięki temu pobór energii elektrycznej porównywalny jest do zużycia jakim charakteryzują się pompy ciepła powietrze - woda.

Dodatkowym kosztem o którym należy pamiętać jest sezonowe czyszczenie klimatyzacji i przegląd techniczny, który również należy okresowo zlecić autoryzowanej firmie.

Raty i leasing

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, chcąc jednocześnie zapewnić w pełni kompleksową obsługę wprowadziliśmy do oferty usługi finansowe, pozwalające w pełni sfinansować koszt montażu klimatyzacji. Proponujemy dwa rodzaje finansowania:

  • Kredyt - oprocentowanie 5,99, brak prowizji i dodatkowych opłat (INBANK)
  • Leasing - produkt skierowany do firm i instytucji (GRENKE LEASING)
Klimatyzator split marki Sinclair

Klimatyzator split marki Glatsu